Telefon

606 724 951

Email

kontakt@ania-grafik.pl

8 wskazówek, jak odnieść sukces jako niezależny freelancer

freelancer, grafika komputerowa, grafik komputerowy

Praca zdalna jest jedną z zalet kultury internetowej i ułatwiła pracę wielu niezależnym profesjonalistom. Prawda jest taka, że ​​ta „modalność” pracy jest coraz bardziej rozpowszechniona jako nowa forma samozatrudnienia. W każdym razie taki sposób rozwijania zawodu ma wiele zalet, ale także trudności, które trzeba wziąć pod uwagę, aby ta przygoda zakończyła się sukcesem.

1. Oceń umiejętność pracy w pojedynkę

Ważne jest, aby wiedzieć, czy jesteś dobry w samozatrudnieniu, ponieważ samodzielna praca przez długi czas może być czasami trudna. Należy wcześniej upewnić się, że energia współpracowników nie jest niezbędnym warunkiem rozwoju pracy.

2. Odpowiednie miejsce do pracy

W przypadku freelancerów nie ma różnicy pomiędzy miejscem zamieszkania a miejscem pracy. Dobrze jest więc przygotować sobie małe biuro albo kącik do pracy, gdzie będziesz mógł spokojnie wykonywać swoje obowiązki związane z działalnością freelancera. 

freelancer, grafika komputerowa, grafik komputerowy

3. Kopie zapasowe

Kariera i praca projektanta w dużej mierze zależy od świata wirtualnego. Awaria komputera może przeszkodzić w dostarczeniu plików dla Klienta.  Istnieje tysiąc sposobów ochrony informacji. Tym samym freelancer musi znaleźć najlepszy dla swojego sposobu pracy i stosować go z dyscypliną.

4. Zbieraj umiejętności

Aby być niezależnym projektantem, bardzo ważne jest, aby pracować w różnych dziedzinach. Chociaż wspaniale jest specjalizować się w jednej dziedzinie, łatwiej jest znaleźć pracę, opanowując różne dziedziny. Zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych projektantów zasoby online to świetny sposób na zainspirowanie się. Codzienne czytanie bloga dostarcza pomysłów, wskazówek i trendów, które są bardzo pomocne w zarządzaniu pracą freelancera.

5. Mentor

Początki jako freelancer są trudne, a kontakt z kimś z tego samego świata może być bardzo pomocny. Istnieją strony internetowe, które oferują początkującym projektantom możliwość kontaktu z doświadczonymi profesjonalistami. Nawiązywanie relacji z kimś, kto pracuje w tym samym sektorze, sprawdza się, jeśli chodzi o rozwiązywanie wszelkich pytań lub proszenie o radę.

6. Weź pod uwagę swoje finanse

To jedna z najnudniejszych rzeczy w byciu freelancerem, a jednocześnie jedna z najważniejszych. Zatrzymuj paragony, faktury oraz zeznania podatkowe.

7. UMIEJĘTNOŚCI AUTOMARKETINGOWE

Podczas gdy praca biurowa zapewnia bieżące projekty, jako freelancer musisz zdobyć każdy z nich sam. W tym celu konieczna jest praca nad wszystkimi istniejącymi strategiami promocji online i offline. Uzyskanie dostępu do nowych klientów jest prawdopodobnie najtrudniejszą częścią pracy. Korzystając z profesjonalnej strony internetowej, projektanci mają natychmiastowy dostęp do tysięcy potencjalnych klientów. Zamiast chodzić od drzwi do drzwi, aby zdobyć klientów, projektanci mogą stworzyć portfolio online i wziąć udział w konkursach, które bardzo często kończą się bezpośrednią pracą dla zwycięzcy.

8. DOBRA REPUTACJA

Nie da się tego ocenić, ale raz straconej reputacji nie da się odzyskać. Niewłaściwe postępowanie z klientami, źle wykonana praca lub spóźnione dostawy mogą zaszkodzić profesjonalnemu wizerunkowi. Niezbędne jest posiadanie dobrej reputacji, ponieważ przyniesie to wiele rekomendacji od zadowolonych klientów.

Postępowanie zgodnie z tymi wskazówkami pomoże ci rozwijać się jako freelancer i odnieść sukces.

grafik komputerowy, ania grafik, anna marcinkiewicz grafika

graficzka tworząca z pasją, zamiłowaniem i oddaniem. Chcesz najlepszy projekt? Jesteś we właściwym miejscu. Zapraszam do kontaktu.

© 2022 ania grafik – strony internetowe | projekty graficzne Wszystkie prawa zastrzeżone

Kontakt
Email: kontakt@ania-grafik.pl
Telefon: 606 724 951