Telefon

606 724 951

Email

kontakt@ania-grafik.pl

strona internetowa, firmowa strona internetowa

Znaczenie Internetu w firmach nie może być dłużej ignorowane. Duże firmy mają zasoby, aby mieć wspaniałe i imponujące strony internetowe. Jednak wraz z rozwojem rynku znacznie łatwiej jest każdej osobie lub organizacji zaistnieć w Internecie.

Sformułowanie „jeśli nie ma Cię w Internecie, to nie istniejesz” jest obecnie bardziej niż realne, jeśli nie ma Cię w Internecie, to Twój biznes lub firma po prostu nie osiągnie optymalnych wyników.

Poniżej przedstawiam główne powody, dla których warto przenieść swój biznes do cyfrowego świata.

Niekoniecznie musisz mieć stronę e-commerce, ale dziś jest obowiązkiem posiadanie strony internetowej oraz kont w głównych portalach społecznościowych.

strona internetowa, firmowa strona internetowa

1. Google

Czy nie zdarzyło Ci się, że gdy tylko usłyszysz nazwę firmy, od razu przechodzisz do Google, aby ją wyszukać? Brak znalezienia informacji o firmie w Internecie nie jest dobrym znakiem dla potencjalnego klienta. Natychmiast traci się trochę wiarygodności. Możliwość znalezienia większej ilości informacji i przekształcenia takiej osoby w kupującego jest ograniczona.

2. Liczby

Według najnowszych danych prawie 3,3 miliarda ludzi jest online. Chociaż mogą znaleźć informacje o Twojej firmie w inny sposób, strategicznym błędem jest unikanie kontaktu z tą populacją. Co więcej, spośród osób korzystających z internetu 90% stwierdziło, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy miało kontakt z firmą internetową.

3.24/7

Strona internetowa jest otwarta 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Dzięki temu potencjalni klienci mogą znaleźć informacje o firmie o każdej porze dnia. Dziś nie można przewidzieć, kiedy użytkownik będzie szukał informacji, dlatego ważne jest, aby zawsze być online.

4.E-commerce

Jest to szczególnie ważne dla firm zajmujących się handlem towarami. Posiadanie strony e-commerce pozwala otwierać rynki i docierać do znacznie większej liczby osób. Istnieją rozwiązania e-commerce, które są łatwe do wdrożenia, oraz firmy logistyczne, które mogą dostarczyć Twój produkt w dowolne miejsce na świecie.

5. Smartfony

Wzrost liczby smartfonów na świecie sprawił, że wiele osób, które nie miały dostępu do internetu, jest podłączonych. Dlatego ważne jest, aby Twoja strona miała wersję mobilną, ponieważ wiele osób będzie ją przeglądać ze swojego telefonu komórkowego.

6. Marketing cyfrowy 

Bez strony internetowej niemożliwe jest prowadzenie marketingu cyfrowego, który jest niezbędny w każdym planie marketingowym. Inwestycje w reklamę cyfrową lub działania w mediach społecznościowych powinny przyciągać ruch na Twoją stronę. Bez tego nic nie zrobisz.

8. Konkurencja

Jednym z najważniejszych powodów, dla których warto być w Internecie, jest konkurencja. Z pewnością twoi konkurenci są online, a jeśli twoja organizacja nie jest, tracisz wiarygodność, klientów i reputację. Zawsze lepiej być przed konkurencją niż za nią.

9. Możliwość aktualizacji

Strona internetowa to najskuteczniejszy sposób na marketing. Przy niewielkiej inwestycji możliwe jest dotarcie do tysięcy ludzi, jeśli zostanie to zrobione dobrze. Ponadto można ją aktualizować w razie potrzeby, w przeciwieństwie do reklamy prasowej czy reklamy telewizyjnej.

strona internetowa, firmowa strona internetowa
grafik komputerowy, ania grafik, anna marcinkiewicz grafika

graficzka tworząca z pasją, zamiłowaniem i oddaniem. Chcesz najlepszy projekt? Jesteś we właściwym miejscu. Zapraszam do kontaktu.

© 2022 ania grafik – strony internetowe | projekty graficzne Wszystkie prawa zastrzeżone

Kontakt
Email: kontakt@ania-grafik.pl
Telefon: 606 724 951