Telefon

606 724 951

Email

kontakt@ania-grafik.pl

strona internetowa, koszt strony internetowej

ILE KOSZTUJE STRONA INTERNETOWA? POZNAJ PRAWDZIWE LICZBY!

Jeśli otwierasz swój biznes, na pewno zwariujesz, próbując dowiedzieć się, ile kosztuje strona internetowa, czym jest WordPress i jaka opcja jest dla Ciebie najlepsza, ponieważ w Internecie można znaleźć bardzo różne ceny.

Istnieje ogromna różnica między niektórymi propozycjami. Możesz znaleźć firmy, które tworzą witryny za 800 zł lub mniej, oraz inne, które wycenią je na 4-5 tys. zł.

To oczywiście jest zwykle frustrujące dla każdego, kto potrzebuje strony internetowej i nie jest zbyt obeznany z tym światem, ponieważ naprawdę trudno jest porównać i zdecydować, który specjalista jest właściwy, aby pomóc nam w tym zadaniu.

Ponieważ cena zawsze zależy od kilku czynników, powiem Ci, co wpływa na ustalenie, ile kosztuje strona internetowa.

Jakie są rodzaje stron internetowych?

1. Statyczne strony internetowe

Są to bardzo podstawowe strony, które praktycznie nie wymagają zmian w treści. Służą po prostu do wyświetlania informacji o firmie.

Są one zbudowane głównie w języku HTML, CSS i Javascript. Więc jeśli chcesz zmodyfikować treść lub zarządzać nią, będziesz potrzebować profesjonalisty, aby to zrobił.

Ta modalność jest używana coraz rzadziej, ponieważ jest bardzo ograniczona i prymitywna, chociaż jest jedną z najtańszych opcji.

wordpress CMS, koszt strony internetowej

2. Dynamiczne strony internetowe

Te strony są znacznie bardziej złożone, a użytkownicy mogą wchodzić w interakcje z treścią, na przykład mogą zostawić komentarz.

Zwykle używają języka PHP i są oparte na systemie CMS (Content Management System lub Content Management System), z którego można modyfikować lub aktualizować zawartość strony www.

 

Istnieją również menedżery treści typu open source, które są już bardzo rozwinięte i można je dostosować do niemal każdej potrzeby. Jednym z najbardziej znanych jest WordPress.

Prestashop, Magento czy Shopify również brzmią dla Ciebie znajomo, które są bardziej specyficzne dla tworzenia bardzo dużych sklepów internetowych.

Platformy CMS zapewniają wiele możliwości w Twojej witrynie, takich jak zarządzanie blogiem, tworzenie sklepu internetowego i dodawanie wszelkich dodatkowych funkcji, których potrzebujesz, dzięki niezliczonym wtyczkom.

Aby więc odpowiedzieć na pytanie, ile kosztuje strona internetowa, skupimy się na stronach opracowanych za pomocą WordPress. Które z nich naprawdę nas interesują, ponieważ są najbardziej skuteczne i wszechstronne, najbardziej przyjazne dla SEO i najczęściej używane na świecie.

Co wpływa na cenę strony internetowej?

1. Funkcjonalności

Aby dowiedzieć się, ile kosztuje strona internetowa, pamiętaj, że strona firmowa z informacjami o firmie, blogiem i formularzem kontaktowym to nie to samo, co strona internetowa, która musi obsługiwać płatności lub wyświetlać się w kilku językach.

Funkcjonalności jest niezliczona ilość. Działanie strony firmowej jako sklep internetowy jest jedną z nich.

Te opcje nie są domyślnie dostępne w WordPressie. Trzeba je dodać i skonfigurować, co oznacza więcej czasu, specjalne programowanie lub interwencję wyspecjalizowanych specjalistów.

2. Stopień indywidualizacji

Stopień indywidualizacji projektu ma również duży wpływ na określenie, ile kosztuje strona internetowa. Upraszczając, możemy mówić o dwóch stopniach, tworzeniu stron internetowych opartych na motywie lub całkowicie niestandardowym projekcie.

Pierwsza z opcji polega na zaimplementowaniu gotowego motywu, który jest swego rodzaju szablonem (który można znaleźć na stronach takich jak Themeforest) i pełnym dostosowaniu go, aby strona była dostosowana do identyfikacji wizualnej Twojej firmy lub marki.

Unikalny szablon? Ta opcja polega na stworzeniu od podstaw niestandardowego szablonu WordPress dla Twojej firmy.

Logicznie rzecz biorąc, jest to najdroższa opcja, ponieważ wymaga znacznie więcej czasu i konieczna jest interwencja kilku specjalistów w ten proces.

Możesz zobaczyć niektóre z moich projektów stron internetowych tutaj!

projekt strony internetowej, strona internetowa dla firmy malarskiej

3. Wykonawca

Ponownie mamy dwie opcje, które określają ile kosztuje strona internetowa. Możesz ją zamówić w agencji reklamowej lub u  niezależnego profesjonalisty.

  •  Agencja lub firma zajmująca się tworzeniem stron internetowych

W takim przypadku logicznie rzecz biorąc cena Twojej witryny wzrośnie, ponieważ agencja, aby utrzymać swoją infrastrukturę musi sprzedawać swoje usługi po znacznie wyższej cenie.

  • Profesjonalista freelancer 

Jeśli masz niezależnego projektanta stron internetowych, cena jest obniżona, ponieważ jego struktura działalności jest minimalna. Kolejną zaletą jest to, że będziesz mieć bardzo spersonalizowany kontakt. Komunikacja, którą masz z tą osobą, nie zostanie utracona po drodze, jak to może się zdarzyć w dużej agencji.

4. Wielkość strony internetowej

Aby ocenić, ile kosztuje strona internetowa należy wziąć pod uwagę jej wielkość. 

Witryna firmowa złożona z 5 stron lub sekcji, to całkiem inny poziom niż sklep internetowy o złożonej strukturze 20 lub 30 stron.

Tworzenie nowej strony internetowej od podstaw to nie to samo, co po prostu przeprojektowanie w celu optymalizacji strony na poziomie wizualnym i praca nad usability (UI) i user experience (UX).

5. Jakość projektu

Przez jakość projektu rozumiem nie tylko to, że strona jest piękna i wyraża powagę i profesjonalizm.

Oprócz tego, że strony są przyjemne wizualnie, należy również wziąć pod uwagę te aspekty użyteczności i doświadczenia użytkownika, aby informacje były odpowiednio na nich ustrukturyzowane i dostępne oraz zapewniały intuicyjną nawigację dla każdego odwiedzającego.

Praca nad tym wszystkim znacznie wpływa na efektywność strony, nawet w SEO, więc wysokiej jakości projekt będzie z góry nieco droższy, ale znacznie bardziej opłacalny.

Potrzebujesz fachowca do stworzenia swojej strony internetowej w WordPress?

Jeśli chcesz postawić na swój biznes i stworzyć efektywną i profesjonalną stronę WordPress, chętnie Ci w tym pomogę! Opowiedz mi o swoim projekcie!

projekt strony internetowej, projekty web
projekt landing page
grafik komputerowy, ania grafik, anna marcinkiewicz grafika

graficzka tworząca z pasją, zamiłowaniem i oddaniem. Chcesz najlepszy projekt? Jesteś we właściwym miejscu. Zapraszam do kontaktu.

© 2022 ania grafik – strony internetowe | projekty graficzne Wszystkie prawa zastrzeżone

Kontakt
Email: kontakt@ania-grafik.pl
Telefon: 606 724 951